1 2 3 4 6 7 5

Dlaczego my?

Znakiem rozpoznawczym naszych skrzynek lęgowych jest prawidłowa i solidna konstrukcja oraz wysoka jakość montażu. Dzięki temu nasze budki wiszą nawet wtedy, gdy inne już dawno spadły a karmniki służą ptakom przez wiele sezonów.... czytaj więcej

Firma

Witam Państwa!

Budki i karmniki zacząłem wytwarzać ponad 10 lat temu, początkowo na niewielką skalę. Do rozpoczęcia produkcji przyczyniły się:

  • duże trudności w kupieniu dobrych, trwałych budek i karmników w warszawskich sklepach
  • miłość do przyrody i obserwowania ptaków zaszczepiona w czasie studiów na SGGW (zajęcia prowadził z nami m.in. Jerzy Wojtatowicz, współautor świetnej książki pt. „Ptaki w ogrodzie”).

Większość z wytwarzanych dzisiaj budek to konstrukcje wykonane według starych, ogólnie dostępnych i sprawdzonych "przepisów" przez nas jedynie udoskonalonych. Dobre materiały (grube deski, nierdzewne wkręty, impregnacja zewnętrzna) oraz ręczny montaż zapewniają wysoką jakość i trwałość. Prawidłowo zawieszona i regularnie "serwisowana" skrzynka naszej produkcji przetrwa na drzewie co najmniej 10 lat.

Karmniki to wynik własnych doświadczeń i eksperymentów. Doskonale chronią pokarm i sprawdzają się w najgorszych warunkach pogodowych. W przeciwieństwie do wszechobecnych „słomianych” lub „rzeźbionych” karmników-ozdób, mają przede wszystkim służyć ptakom.

Aktualnie w naszej ofercie znajduje się kilkanaście najbardziej popularnych modeli budek i karmników w różnych kolorach i wariantach. Dostępny jest również prosty system ochronny zabezpieczający budki przed kotami polującymi "z daszku".

Zapraszam do zakupów
Przemysław Miączyński

Fragment programu TVN "Maja w ogrodzie", odc.249 - rozmowa z Mają o budkach